HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Pletyka rovat
Kattints és sztorizgass:

Aisha Blogja

Statisztika
Nők
12
Férfiak
19
Énekesek
6
Táncosok
5
Zenészek
4
Művészek
3
Sportolók
2
Tanárok
3
Alkalmazottak
3
Városiak
3
Ügynökök
1
Színészek
0

Csacsogda

Fb csoport
Facebook csoport

Latest topics
» the city that never sleeps

Vendég Pént. Jan. 29, 2016 5:59 am

» Skulduggery

Vendég Hétf. Jan. 18, 2016 7:48 pm

» Énekóra - April && Gavriel
 April Catliff
Csüt. Dec. 31, 2015 3:49 pm

» Heaven & Asa
 Heaven Bells
Pént. Dec. 11, 2015 10:30 pm

» April - Kenny
 April Catliff
Vas. Dec. 06, 2015 2:39 pm

» Damon Glenn
 Blair C. de Molay
Szer. Nov. 25, 2015 3:33 pm

Top posting users this month

Share | 

April & Rose

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Dr. Rose Prewitt

Hozzászólások száma :
11
TémanyitásTárgy: April & Rose   Vas. Júl. 12, 2015 6:00 pm

April & Rose
I thought, it'll be just an ordinary day...
Az idő múlására fittyet hányva görnyedtem íróasztalom fölé, melyen táborlakók kartonjai és iratok tömkelege hevert rendezetlenül, kisebb kupacokban. Agyrém volt ez a monoton, hosszú órákig eltartó adminisztrációs munka, de fogamat összeszorítva nem engedtem a kísértésnek, hogy abbahagyjam; töretlenül, halántékomat masszírozva igyekeztem kitölteni a hivatalos adatlapokat, amiket egyébként képtelenül ostoba dolognak tartottam. A papírmunka rengeteg időt emésztett fel, és tulajdonképpen csupán egy kukára való szemetet termeltem vele, aminek senki, semmikor nem fogja hasznát látni.
A kis óramutató már jó pár kört írt le a számlapon, de ezt csupán abból érzékeltem, hogy az asztalomra egyre sötétebb árnyék borult; először a szemüvegem után kellett kotorásznom, majd hamarosan az asztali lámpát kellett felkapcsolnom. A színes ernyő alól sárga fény árasztotta el az előttem félig üresen ásító fehér lapot.
Egy apró sóhajt megeresztve pillantottam az ablak irányába, melynek üvegei áthatolhatatlan, fekete tükörként néztek vissza rám.  Ez a futó benyomás meggyőzött, és elhatározva magam, egy mozdulattal – amibe belesűrítettem minden utálatomat, amit a papírmunka iránt éreztem - becsaptam az asztal lapján fekvő mappát. Nagyot nyújtózkodtam, mikor sikerült kikecmeregnem a forgószékemből, majd a hosszú üléstől tétova léptekkel nagyjából elrendeztem a dolgokat, és az ajtót szélesre tárva, nagyot szippantva a friss, esti levegőből, kiléptem a szabadba. Kulcsra zártam az ajtót, és egyenesen a menza épülete felé siettem.
Iparkodnom kellett; fogalmam sem volt, mennyi az idő, és egyáltalán reménykedhetem-e még vacsorában. Habár biztató jel volt, hogy a sötétséget a gyülekező viharfelhők is okozhatták.
Fellélegeztem, mikor végre beléptem a menza ajtaján; bent kellemes meleg és világosság fogadott a kinti sötétség és hűvös szél után. Nem késlekedtem, azonnal a pult felé indultam, miközben gondolataim már az ágyam puha párnáinál jártak.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
April Catliff

Hozzászólások száma :
19
TémanyitásTárgy: Re: April & Rose   Vas. Aug. 09, 2015 8:02 pm

If you don’t know trouble, I’m a hell of a scandal

Mivel ma este nem volt buli a táborban, benéztem egy kicsi Napába, a kedvenc (és lényegében a városban egyetlen) kocsmámba, hogy megigyak pár sört az ottani, mostanra már ismerősnek mondható arcokkal. Aztán persze egy-két rövid is lecsúszott mellé. Csak néhány jäger, semmi komoly. Messze vagyok attól, hogy részegnek lehetne nevezni, viszont a kedvem az egekben, arra legalább jó volt, hogy felpörgessen. Nem mintha egyébként olyan alacsony fordulatszámon pörögnék, de így meg aztán végképp. A kocsma hamar zár, az ismerősök is lelépnek, (akiket más amúgy csak a helyi rossz arcoknak nevezne biztosan, de én bírom őket,) így viszonylag korán vagyok kénytelen visszafelé venni az utamat a tábor felé, mondhatni épp akkor, mikor még csak kezdett volna beindulni az este.
Mivel a bennem lévő alkohol miatt a gyomrom némi harapnivaló után kiált, mielőtt visszamennék a szobámba, a menza irányába teszek egy kitérőt. Szerencsém van, a konyhásnő már nincs itt, hogy pampogjon velem, hogy mit keresek már megint itt. Valami érthetetlen okból nem annyira bírja a fejem. Lehet, hogy nem kellett volna megennem a félretett rántott húsokat máskor, amiket önmaga számára tartott fenn? Hát ez már az ő baja, nem az enyém.
Lazán sétálok be a konyhába, mintha az az én felségterületem lenne. Per pillanat az is. Megörülök, mikor meglátom, hogy jócskán maradt még a vacsorából. Bár ez a paprikás csirke nem épp a kedvencem, de a semminél jobb lesz. Éppen merni készülök magamnak, mikor észreveszem, hogy a pulton még ott díszeleg kimerve egy adag, ami csak azt jelentheti, hogy valaki még nem fogyasztotta el a vacsoráját a személyzet állományából. Talán éppen maga a „hőn szeretett” konyhásnőm. Hohó! Arcomon gonosz kis vigyor jelenik meg.
A pulton lévő tányérért nyúlok, majd tekintetemmel kutakodni kezdek a polcokon. Hamar meg is találom, amit keresek. Extra erős chili. Lábujjhelyre állva leemelem a polcról és kinyitom. Már az illatától is tüsszöghetnékem támad. Ez lesz ám a jó móka! Megragadok egy evőkanalat és két-három kanálnyit beleszórok és elkeverem az ételben. Kutya legyek, ha ettől nem okád tüzet, aki beleeszik!
Előre örülve a kis tréfámnak, visszateszem a kissé „felturbózott” ételt a pultra, majd most már végképp jó kedvvel a kondérhoz lépek, hogy merjek végre magamnak is egy adagot, mikor hallom, hogy valaki az ajtónál szöszmötöl. Nocsak! Ezek szerint még láthatom is, mi lesz a tréfám eredménye. Szuper! Gyorsan lecsapom a konyhában a villanyt és a kiadóablak pultja alá kucorodom, ahol nem vehet észre a belépő. Az éhségemről el is feledkezve, a kuncogásomat visszatartva fülelek, ahogy az illető belép az épületbe és a pult felé közeledik. Ez remek móka lesz! Csak el ne nevessem még idő előtt!
tag: Rose ~ Zene: I’m the best damn thing your eyes have ever seen ~ notes:Bocsi a késésért! ❤
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

April & Rose

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal