HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Pletyka rovat
Kattints és sztorizgass:

Aisha Blogja

Statisztika
Nők
12
Férfiak
19
Énekesek
6
Táncosok
5
Zenészek
4
Művészek
3
Sportolók
2
Tanárok
3
Alkalmazottak
3
Városiak
3
Ügynökök
1
Színészek
0

Csacsogda

Fb csoport
Facebook csoport

Latest topics
» the city that never sleeps

Vendég Pént. Jan. 29, 2016 5:59 am

» Skulduggery

Vendég Hétf. Jan. 18, 2016 7:48 pm

» Énekóra - April && Gavriel
 April Catliff
Csüt. Dec. 31, 2015 3:49 pm

» Heaven & Asa
 Heaven Bells
Pént. Dec. 11, 2015 10:30 pm

» April - Kenny
 April Catliff
Vas. Dec. 06, 2015 2:39 pm

» Damon Glenn
 Blair C. de Molay
Szer. Nov. 25, 2015 3:33 pm

Top posting users this month

Share | 

Énekóra - April && Gavriel

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Gavriel F. Dixon

Hozzászólások száma :
106
TémanyitásTárgy: Énekóra - April && Gavriel   Hétf. Júl. 06, 2015 3:46 pm

Komolyan mondom ez a tábor amennyire jó és amennyire szeretek itt lenni, néha egy kész labirintushoz hasonlít annyi különbséggel hogy itt legalább nincsenek minotaoruszok, és nem akarnak megenni ha eltévedek. Tanárok, hol az isten nyilában vannak itt tanárok egyáltalán? Mert én még egyet se láttam, de tényleg egyet se, akin lenne olyan kis plecsni vagy névtábla hogy tanáááár. Na de nem adom fel, valaki azt mondta hogy a tábor közepe táján van valami gyülekező helyük, és én ebből kiindulva indultam el hogy találjak egyet, mivel mára be vagyok írva gyakorlásra, ez ilyen kis tábori órarend, és bár nem a legjobb a hangom, nem is emiatt kerültem ide szerintem. De kit érdeke?! Itt vagyok és igyekszem a legtöbbet kihozni ebből a táborból, hiszen nem mindenki ilyen szerencsés. Egy háromnegyedes kockás rövidnadrág van rajtam könnyű cipővel és titokzoknival, felül meg egy krémszín-ezüst mintás atléta, így is meleg van nem kell még több cucc rám. A nyakamban a két nyakláncom, amiket most preferálok, és a gyűrű az ujjamon, amit csak most vettem fel hiszen nem gitározok, ott kissé zavar, de amikor nem játszom akkor tetszik. Végül lassan odaérek a célomhoz, és egy szőke hajú csajszit szólítok le, mivel még mindig nem látok egy tanárt se.
- Helló szia, bocsi de nem tudod véletlen merre találok egy énektanárt? Aaazt hiszem Aprilnek hívják, és órám lenne vele... - mosolyodok el, nyitott és érdeklődő vagyok mint mindig, és élvezem az itt létem. Lopva végigmérem a nőt, igazán szép, nőies inkább mint csajos, de tuti hogy fiatal és életvidám.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
April Catliff

Hozzászólások száma :
19
TémanyitásTárgy: Re: Énekóra - April && Gavriel   Kedd Aug. 04, 2015 10:42 pm

We don’t need no one to tell us who to be

Egy ideig a teremben vártam, de ahogy az órámra pillantva látom, már percek óta itt kellene lennie a hozzám különórára beírt diáknak, inkább visszabattyogok a tanárinak kikiáltott terembe. Leellenőrzöm a füzetben, mi is a neve a diáknak, aki nem jött el, hogy esetleg rájöhessek az okára. Egy zenész, akit igazából nem is értem, miért osztanak be énekórára, pláne külön. A legtöbbjük, bár élvezi a zenét, énekelni nem igazán tudnak. Az énekesek között akadnak jó zenészek, de a zenészek között nagyon-nagyon ritka az, akinek tényleg hangja is van. Hallják, hogy mi hamis és mi nem, éppen ezért nem is véletlen, hogy ők maguk, ha csak lehet, inkább nem nyitják ki a szájukat. Mármint, ami az éneklést illeti. Ezért nem is csinálok nagy ügyet ebből az egészből. Nem tudom, ki ez a srác és miért nincs itt, de én biztos nem fogom beírni vagy jelenteni a hiányzását. Nem létfontosságú, hogy itt legyen és még ha egy alapos másnaposság, készülő tivornya a haverokkal, vagy randevú is az oka a hiányzásának vagy bármi más hasonló, hát részemről az is rendben van.
Épp kitöltök magamnak egy kávét és leülök az asztalomhoz, lábamat lazán feldobva, mikor az ajtóban megjelenik egy fiatal, különleges öltözetű srác. Bejön a stílusa így első pillantásra. Lerakom a lábamat a földre, mikor meglátom, mert miniszoknyában mégse annyira előnyös, ha teljes belátást engedek neki alá, ami egy ilyen pozícióban igencsak biztosított lenne. Ahogy megszólal, már azt is sejtem, kit üdvözölhetek a személyében. Arcomon széles mosoly terül el.
- Szia! Szerencséd van, véletlenül tudok segíteni. Én volnék April. Te pedig… - Gyorsan a mellettem lévő füzetre pillantok, hogy puskázzak a nevét illetően.
- Gavriel, igaz? Már vártalak egy ideje. De hát nem kapkodtad el ezt az órára jövetelt – hangomban nincs semmi számon kérő, inkább csak egyszerű, mellékes megállapításként vetem oda.
- Kérsz egy kávét? – kérdezem és ha igent mond, felállok a székről, neki is töltök egyet és felé nyújtom, majd az ajtóhoz lépek, mellette elsétálva.
- Gyere, átmegyünk az énekterembe, ott kényelmesebb lesz – azzal elindulok a folyosón, bízva abban, hogy követ és lépteimet az ő tempójához igazítom, hogy bírja tartani velem a lépést.
tag: Gavriel ~ Zene: Let them know that we’re still rock ’n roll ~ notes:Bocsi a késésért! ❤
Gavriel F. Dixon

Hozzászólások száma :
106
TémanyitásTárgy: Re: Énekóra - April && Gavriel   Szomb. Aug. 08, 2015 4:37 pm

Sose keveredtem még el ennyire a táborban, és ebben még csak az a legszebb hogy nincs is hétfő, ami indokolná hogy ennyire szét szórt és kapkodós legyek. Ehh, sunyi hétfő ez a nap. Már legalább negyed órás késében vagyok ha nem többen, mikor végül megtalálok valakit, aki reményeim szerint segíthet nekem, és kissé kifulladva esek be hozzá, és hát nem tagadom igencsak szemre való. Mindent a szemnek, nem igaz? Bocsánatkérően pislogok rá.
- Uh hát megmenekültem! Azt hittem sose találok ide és nem talállak meg, pedig nem vagyok egy elveszett típus de.. ez kész labirintus - szövegelek a magam megnyerő módján, hiszen afféle kis showman is volnék, a vlogokban folyamatosan beszélek, és folyamatosan előadom a fejem. Én ilyen vagyok aztán kész, és a kijelentésre hogy nem kapkodtam el, nagyon cukin és ártatlanul pislogok rá.
- Hát jöttem én, csak rohadtul eltévedtem - kuncogok, hiszen semmi bajom az ének órával amire beírtak. És mivel nem csak zenélek hanem akadnak saját dalaim is, nem kellene kiesnem a gyakorlatból, és otthon is jártam időnként énektanárhoz, és így most is.
- Oh igen köszönöm - fogadom el, és ahogy tölt nekem, lopva végigmérem a miniszoknyát, és azokat a formás combokat amiket hangsúlyoz, és aztán ahogy megkapom a csészét, csatlakozok hozzá, és valahogy eszembe se jut hogy magázzam noha a tanárom. Fogalmam sincs, de.... annyira fiatalos, nem olyan tipikus tanár alkat. Követem az énekterembe, ahol mikrofonok és hasonló stúdiózáshoz is alkalmas felszereléseket pillantok meg. Hát igen, eléggé felkészültek.
- Hm, ez kifejezetten otthonos jelenség - nézek körbe kezemben a kis csészével, és közelebbről is megszemlélek egy mikrofont. Azzal fordulok a nő felé.
- Szóval tanár néni, mit csináljak? Skálázzak, énekeljen, vinnyogjak szépen? - nevetek fel ahogy előadom magam, mintha máris videóznék.
April Catliff

Hozzászólások száma :
19
TémanyitásTárgy: Re: Énekóra - April && Gavriel   Pént. Szept. 11, 2015 11:32 pm

Szeretem az extrém arcokat, úgyhogy késés ide, késés oda, első blikkre kifejezetten szimpatikus a srác. Viszont ahogy elkezd szövegelni, kissé elbizonytalanodom ebben. Nem az a fajta vagyok, aki negatívan ítélne meg bárkit rövid idő alatt, de hogy egy igazi szövegládával van dolgom, az máris nyilvánvaló. Bírom én az ilyet, ha jópofa, de lehet sok is. Majd meglátjuk. Ha az lenne, majd helyre pakolom a csávót. Erre azonban egyelőre semmi szükség. Valószínűleg az a fajta csávó, aki ledumálja bármelyik csajról a bugyit, de szó szerint, ebben biztos vagyok. De hát élni tudni kell. Talán még egy tábori buliban is jó néven venném a társaságát. Most viszont óráról, vagy valami olyasmiről lenne szó. Ideje komolyan venni! Már amennyire én komolyan szoktam az ilyesmit.
- Ejj. Ilyen belépő után valami kreatívabb kifogást vártam volna tőled azért. Na de mindegy – vigyorgok rá, majd könnyedén megrántom a vállam. Bólintok, mikor elfogadja a felajánlásomat a kávéra, majd felállok, hogy készítsek neki is egyet.
- Kérsz bele cukrot vagy tejet? – kérdezem háttal állva neki, majd miután beletettem, amit kért, felé nyújtom a bögrét és a sajátommal a kezemben elindulok az énekterem felé, nyomomban Gavriellel. Odaérve a teremre tett megjegyzésére csak szélesen elmosolyodom. Én is kifejezetten szeretem ezt a termet, hangulatos, jól felszerelt hely. Öröm itt gyakorolni, énekelgetni, zenélgetni. Mikor felém fordul, kérdésére önkéntelenül is elnevetem magam.
- Túl sok énekórán jártál már eddig, mi? Mert meg kell vallanom, én nem. Egyszer elküldtek a szüleim kiskoromban, de nagyon nem bírtam. Meg a tanár sem engem, de ez már más kérdés – jegyzem meg kedélyesen, majd hirtelen abbahagyom a nevetést, de továbbra is pajkosan csillogó szemekkel, jól láthatóan mustrálgatni kezdem. Szinte már stírölöm. Egészen hosszú ideig.
- Hm… fura. Nem tudok rájönni, milyen hangszeren játszhatsz. Kaphatok segítséget? – Általában a legtöbb zenészről messziről lerí, hogy mi a „fegyvere”, nála viszont kissé elbizonytalanodtam. Nem dobos alkat, ahhoz túlzottan szereti provokálni magát, hogy elbújjon egy olyan nagy felszerelés mögé a színpadon. Szólógitárosnak viszont nem biztos, hogy elég precíz. Talán basszusgitárra tippelnék, a szinti vagy a hegedű nem illik egy ilyen külsőhöz, de tényleg nem tudom.
tag: Gavriel ~ Zene: Let them know that we’re still rock ’n roll ~ notes:Bocsi a késésért! ❤
Gavriel F. Dixon

Hozzászólások száma :
106
TémanyitásTárgy: Re: Énekóra - April && Gavriel   Szer. Szept. 30, 2015 7:28 pm

Elkéstem, példátlanul és hallatlanul, nem is tudom hogy fogom kompenzálni, de végül legalább megtalálom akit keresek, és elsőre de még másodikra is halál szimpi csajnak tűnik ez a tanár, és ahogy egyből letegezem, láthatóan nem veszi a lelkére a dolgot, amit külön díjazok. Örülnék ha kiderülne hogy egy halál laza és crazy csaj. Bár mégis csak tanár, de nem érdekes, ahogy észrevettem ebben a táborban ez senkit nem szokott zavarni.
- Öhm. Hát jó. Igazából elindultam ide, de eltévedtem a Sárga köves úton, és meg kellett küzdenem Robin Hooddal, akit lehagytam íjászatban és elmenekültem három éhes velociraptor elől - nevetek fel, a kreatívabb kifogásom hallatán, és kérek bele cukrot is meg tejet is a kávéba, csak úgy az igazi, aztán elveszem tőle a bögrét.
- Köszönöm - kortyolok bele, és a bögrével együtt indulunk el a terem felé, ahol valamiféle közös dolgot kellene művelnünk ma. Valamiféle gyakorlást, és technikázást nem tudom, de az sem lenne rossz ha mást csinálnánk, bár visszafogom az ilyes gondolataim, de hát na. Gyarló férfiból vagyok én is, és April meg fiatalos, szép tanárnő. Mikor kigyönyörködöm magam itt, vissza fordulok felé, és ahogy nevet elmosolyodom, nem sértődöm meg a kérdésen. Sok ének órán jártam már.
- Hát igazából elég sokon jártam már az igaz. Mindegyik más volt, azért kérdezem hogy a te énekórád milyen lesz - dobom el magam a szobában található kényelmes forgó székek egyikén. Bele iszom a kávémmal. Büszkén elmosolyodom ahogy nem találja ki mint játszom, de előtte persze még nevetek azon is hogy ő sem volt épp mintadiák, nem is tűnt annak amúgy.
- Hát ezt bóknak veszem. Nos, igazából ritmus gitár és ének a fegyverem, mindkettőt egyaránt művelem, így nem is tudom melyik csoportba esek igazából - vallom be, hiszem youtuberként is gyakorlom a tehetségem, és nem hiszem hogy ez rossz lenne. Csomó feliratkozóm van már szerencsére. És sok supportot is kapok mindenkitől, ami nagyon nagyon jól esik.
- Mostanában kaptam rá az éneklésre, van pár saját videóm, amit kb elejétől a végéig én csináltam - teszem hozzá, de nem ugrok elé hogy a képébe nyomjam, ha érdekli úgyis megkérdezni, nem öntömjénezem magam.
April Catliff

Hozzászólások száma :
19
TémanyitásTárgy: Re: Énekóra - April && Gavriel   Szomb. Nov. 14, 2015 12:44 am

Asrác láthatóan veszi a lapot és megjegyzésemre arcán széles vigyor terül el, majd elkezdi hadoválni az első baromságot, ami eszébe jut. Ahogyan vártam. Szimpatikus. Még akár szórakoztató is lehet ez az óra. Legalábbis amennyi maradt belőle a tetemes késése után.
- Na látod, ez így már sokkal hihetőbb – nevetek rá, miközben felkelek, hogy elkészítsem a kávét neki és magamnak is, majd miután átadom a bögrét, nyomomban vele megindulok az énekterembe, ahol hamar kényelembe is helyezi magát. Láthatóan laza és nyugodt. A showmankedés pedig egyből megy neki.
- Az én énekórám? Hm, majd meglátod – Nem akarom feleslegesen propagálni magam, de egy hamiskás mosolyt megeresztek felé, amit érthet, ahogy akar. Bízom benne, hogy értékelni fogja a sajátos módszereimet. Az ilyen extravagáns figurákkal általában jól elvagyok és nem szokták kifogásolni őket. De ha ő szolmizálást és professzionális hangképzés okítását várja mondjuk tőlem, akkor csalódást fogok okozni. Nem vagyok képzett énektanár, az ilyesmihez nem értek, egyébként is unalmasnak és feleslegesnek találom. Persze, értem én, hol lehet hasznos. Énekelni én ezek nélkül nem tudok megtanítani senkit. Én az eleve tehetségeseket tudom előadókká tenni. Ezért vagyok én itt. Meg mert jó buli, de ez más kérdés. Leülök Gavriellel szemben és figyelmesen hallgatom válaszát a feltett kérdésemre.
- Szóval énekes is vagy? Szuper. – Ezek szerint akár még professzionálisabb órát is tarthatok, mint a legtöbb zenész esetében. Nemcsak jammelgetés lesz itt, de tényleg akár közös vagy szólóéneklés is. Lehet, hogy tényleg tehetséges. Ha tud egyszerre hangszeren játszani és énekelni is, akkor annak kell lennie. Nem könnyű móka az olyasmi. Színpadon én sosem mertem bevállalni. Érdeklődve hallgatom, amit a videózásról mond. Érzek benne valami felvágást ugyan, de ki ne volna büszke az ilyen eredményeire? Engem azonban nem a felvételek érdekelnek.
- Tényleg? Tök jó. És milyen dalokat játszol? Vannak sajátjaidat? Vagy milyen előadók dalait nyomod? – érdeklődésem és lelkesedésem őszinte.
- Játszanál nekem kérlek valamit? – teszem fel végül a kérdést, miután megkaptam a válaszokat az előzőekre, majd felállok, a sarokban lévő gitárhoz lépek, lévén hangszert nem hozott magával, hiszen ez énekórára nem előírás és odanyújtom neki. Ha már úgyis ad elő, még ha csak kamera előtt is, talán nem jön tőle zavarba, hogy most itt személyesen is megtegye. És akkor legalább azt is megtudhatom, valójában mit tud, mennyire tehetséges.
Gavriel F. Dixon

Hozzászólások száma :
106
TémanyitásTárgy: Re: Énekóra - April && Gavriel   Pént. Dec. 11, 2015 6:03 pm

Azt hiszem kedvelni fogom ezt  csajt, mert már látom én is, tanárnőnek kicsit komoly lenne nevezni, és nem mondom, egyáltalán nem rossz nő, szóval ki tudja, ha kicsit is hajlamos arra, hogy rossz felé hajoljon, én bizony bánni nem fogom. A nevetése is tetszik.
- Hát igen, de merész lett volna ezzel indítani, így is olyan snassz hogy elkéstem. Hát még hogy Robin Hood miatt.... - sóhajtok drámaian. Ugyanis ehhez már olyan tehetség kell, ami úgy tűnik csak bennem van meg. Ennyire elbaszni a dolgokat, de a lényeg hogy itt vagyok, és még kávét is kaptam, ez már több mint elégséges. Átmegyünk az énekterembe, ami kifejezetten tetszik és pillantásom máris magukra vonják a gitárok, imádom ezeket a gyönyörűségeket, de a sajátom nem hoztam el, a fene se tudta hogy kelleni fog az még nekem ma. Elvileg ez egy énekóra, de aztán kiderül hogy mi lesz ebből, nem bánnám ha nem klasszikusokat kellene gyakorolnom.
- Ahha ilyen multifunkcis vagyok - vigyorodom el jókedvűen, ahogy leülök és válaszolok a kérdéseire is, aztán a munkásságomra kerül szó, és arról is szívesen beszélek, bár nem egoistán, inkább tény közlően, és igyekszem hogy ne hallatszódjon ki annyira, hogy roppant büszke vagyok magamra. Mert azért ezt nem hittem volna én sem, és a támogatóknak is nagy szerepe volt ebben.
- Többnyire sajátokat igyekszem kitalálni, de csináltam már disney covert is, meg volt pár külföldi zenekar covere is terítéken.  Igen akad pár saját is - mosolyodom el, és ahogy a kezembe nyomja a gitárt, nem habozok, elveszem tőle az ölembe fektetem, ellenőrzöm a beállításait, aztán megpendítem a húrokat.
- Every day is just the same
Everywhere I see your name
But like you promised the sun keeps setting
Broken shadows on the wall
Dark reflections in the hall
Imagination playing tricks to deny the pain
- kezdek bele a dalba, és  lelkesen éneklem, szeretem a dalaim, mindegyik egy kis darab belőlem, más és más arcomat mutatva a világnak. Pengetek mellé, hiszen tudom a kettőt együtt is művelni.
April Catliff

Hozzászólások száma :
19
TémanyitásTárgy: Re: Énekóra - April && Gavriel   Csüt. Dec. 31, 2015 3:49 pm

Gavriel & April

A srác láthatóan nincs híján az önbizalomnak és igazi showman benyomását kelti. Persze ilyenek kellenek az előadó művészetbe. Kicsit őrült és tehetséges emberek. Az őrültség nála egyértelműen megvan és ha már csak fele olyan tehetséges, mint amilyennek előadja magát, már jó kiindulási alapja van egy nagy karrier befutásához. Amihez mondjuk nagy adag szerencse és jó kapcsolatok sem ártanak ebben a műfajban. Sajnos. Meggyőződésem, hogy az én karrierem is emiatt nem indult még be igazából. De nem tettem még le arról, hogy rocksztár legyek, korán sem!
Most azonban nem én vagyok a fő téma, hanem ő, hiszen tanulni jött ide, vagy ilyesmi. Bár ennyi késés után komoly dologba ha akarnánk sem lenne értelme belefogni. Mondjuk egyébként sem terveztem már semmi ilyesmit. Mikor azonban elárulja, hogy lényegében énekes és gitáros is egy személyben, feléled a kíváncsiságom. Nem csalódok, mikor szemlátomást egyáltalán nem jön zavarba, ahogy gitárt adok a kezébe és rögtönzött előadásra kérem fel.
Csak mosolyogva bólintok kérdésemre adott válaszán, majd a hozzá közelebb húzott székre ledobva magam kissé előredőlök és látható kíváncsisággal várom, hogy belekezdjen a dalba. Ahogy elkezd pengetni és énekelni, becsukom a szemem, hogy jobban át tudjam adni magam a zenének, a dallamnak és a hangjának.
A gitárral biztos kézzel bánik, szép dallamokat csal elő belőle, ahogy az elvárható egy zenésztől. A hangja is tiszta, sokféle hangot biztos kézzel csal elő a torkából. A dal maga is kifejezetten kellemes és a szövege, bár nyilván szokásos sablonok vannak benne, végül is bír mondanivalóval. A tehetség, a képzettség vitathatatlan. Viszont ebből a laza srácból is hiányzik az, ami a legtöbb énekesből. Talán túl sok a póz, azt hiszem. Nem meri lemezteleníteni a lelkét, így nem is szól olyan őszintén a hangja. Nincs benne elég érzelem. Ahhoz semmiképp, hogy engem, mint hallgatót elérjen.
Végighallgatom a dalt és hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem tetszik, de érzem benne a hiányosságokat. Csak akkor nyitom ki a szemem és nézek rá, mikor az utolsó akkord is elhangzik.
-Szép dal, valóban jól énekelsz. De azt ugye tudod, hogy ez csak egy hobbiénekes színvonala? Ezzel soha nem tudnád koncerttermek közönségét extázisba ejteni - bár laza tanerőnek tartanak, a szókimondás is a jellemem része. Ha valami nem tetszik, vagy hiányosságot tapasztalok, én azt sose csomagolom be, hanem kíméletlenül a másik arcába küldöm. Szerintem felesleges a púder. Az üzenet úgy ér legkönnyebben célt, ha kendőzetlen. Mentségemre legyen mondva, az elragadtatásomat is hasonló elánnal fejezem ki. Nem fikázok, építő jellegű kritikákat adok, még ha ezt nem is mindenki veszi annak. De inkább sértsem meg és utáljon, ha ezzel fel tudom nyitni valakinek a szemét és fejlődésre tudom ösztökélni. Végtére is ez utóbbi egy tanár dolga alapvetően, nem?

✻ Remélem, megfelel ✻ 438 ✻ We don't need no one to tell us who to be
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Énekóra - April && Gavriel   

Énekóra - April && Gavriel

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal